Wiedza na temat automatyzacji

Październik 20, 2015

Zdobycie wymaganej wiedzy, która pozwoli spełnić nam się jako tester, wymaga wzięcia udziału w stosownych szkoleniach i kursach, cieszących się odpowiednią renomą. Muszą one wyróżniać się jeszcze dokładnością oraz rzetelnością wyjaśniania poszczególnych kwestii. Takie bez wątpienia jest szkolenie Selenium z językiem Python.

Traktują one przede wszystkich o sprawach związanych z automatyzacją testów aplikacji internetowych. Obszar ten pozwala w znacznym stopniu usprawnić wszselenium webdriverelkie procedury. Za sprawą szkolenia, tester pozna między innymi tajniki automatyzacji interfejsów webowych, środowisko, w którym wszelkie operacje są realizowane, różnego rodzaju istotne komendy, strukturę dokonywanej automatyzacji czy chociażby specyfikę rozwiązań serwerowych.

 

Testowanie oprogramowania dzięki tej wiedzy stanie się dużo szybsze, sprawniejsze i przede wszystkim efektywniejsze, co dla każdego testera powinno mieć znaczenie nadrzędne. Wszystko to sprawia, że warto brać udział w tego typu szkoleniach.